چکش ایران اشتغال انقلاب رییس جمهور

چکش: ایران اشتغال انقلاب رییس جمهور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی قیمت حج دردسرساز شد

به گزارش ایسنا، در حالی که رییس شرکت حج و زیارت پیش از شروع عضویت در کاروان های حج ٩٧، کف و سقف هزینه این سفر را ١٢میلیون و ١٠٠ هزار و ١٧ میلیون و ١٠٠ هزار توما

قیمت حج دردسرساز شد

قیمت حج دردسرساز شد

عبارات مهم : زائران

قیمت های متناقض حج تمتع صدای اعتراض بعضی از متقاضیان این سفر را برانگیخت.

به گزارش ایسنا، در حالی که رییس شرکت حج و زیارت پیش از شروع عضویت در کاروان های حج ٩٧، کف و سقف هزینه این سفر را ١٢میلیون و ١٠٠ هزار و ١٧ میلیون و ١٠٠ هزار تومان اعلام کرده بود ولی در جدول ثبت نامی، حج به مبالغ دیگری فروخته می شود. همین تناقض ها صدای اعتراض بعضی از متقاضیان را برانگیخت و آنها را راهی شرکت حج و زیارت کرد.

هر چند که پیش از این رییس شرکت حج و زیارت در سفر به عربستان با اعلام زیاد کردن عوارض و مالیات ها در آن کشور، جهت زیاد کردن هزینه سفر حج اعلام آمادگی داده بود و نماینده ولی فقیه در امور حج هم در روزهایی که قیمت ارز در داخل روند صعودی را در پیش گرفته بود این تلنگر را وارد کرده بود که «نرخ حج آینده، با توجه به هزینه ارزی و دیگر هزینه های تمام شده است اعلام می شود.»

قیمت حج دردسرساز شد

حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر در زمانی که هنوز قیمت سفر حج واجب استخراج نشده بود، گفته بود که «مردم باید بدانند شرکت حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری به هیچ وجه در زیاد کردن قیمت حج دخالتی ندارند و ملاک ما قیمت تمام شده است است و بر اساس همان هم عمل خواهد شد.»

او همچنین تاکید کرده بود علت گرانی حج به مردم براق توضیح داده شود و یادآور شده است بود: «این عمل به معنای جوسازی علیه کسی نیست، مردم شرایط کشور، اوضاع عربستان و زیاد کردن قیمت بعضی اقلام در آن کشور را می دانند و طبیعی است واقعیت ها را درک می کنند، ولی التهابات بازار ارز را باید دولت مدیریت کند تا متوجه زائران حج نشود.»

به گزارش ایسنا، در حالی که رییس شرکت حج و زیارت پیش از شروع عضویت در کاروان های حج ٩٧، کف و سقف هزینه این سفر را ١٢میلیون و ١٠٠ هزار و ١٧ میلیون و ١٠٠ هزار توما

با این حال رییس شرکت حج و زیارت هنگامی که قیمت حج را که در ٢٣ گروه تنظیم شده است اعلام کرد خیلی کلی گفت که این قیمت متاثر از نوع و موقعیت هتل و هواپیما و وقت اعزام زائران است.

محمدی هزینه حج را با کسر مبلغی که قرار است یکی از بانک های عامل به صورت مساعده به زائران پرداخت کند، بی آن که علت قضیه این کمک بانکی را مطرح کند، اعلام کرد. مبالغی که در فهرست کاروان های حج لحاظ نشده و دیده نمی شود.

سازمان حج و زیارت با گذشت دو روز از شروع عضویت در کاروان ها و بعد از اعتراض متقاضیان این سفر در بعضی استان ها از جمله پایتخت کشور عزیزمان ایران به قیمت بالای حج، اطلاعیه ای را صادر و توضیحاتی را جهت روشن تر شدن عنوان ارائه کرد.

قیمت حج دردسرساز شد

در توضیحات شرکت حج و زیارت در تصویر العمل به اعتراض مردم به قیمت بالای حج که متناقض از رقم های اعلام شده است قبلی هست، آمده: پایین ترین قیمت کاروان های حج سال ۹۷، حدود ١٣ میلیون و ٥٠٠ هزار تومان و قیمت گرانترین کاروان حج سال آتی، حدود ١٨ میلیون و ٥٠٠ هزار تومان است.

هزینه تمام شده است جهت سفر حج بالاتر از ارقام فوق بوده ولی درراستای تامین رفاه حجاج بیت الله الحرام با پیگیری شرکت حج و زیارت و کمک بانک ملی ایران، مبلغ یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان با عنوان کمک بانک به زائرانی که در سال های گذشته در بانک ملی عضویت کرده بودند، از سرجمع هزینه های تمام شده است کسر و قیمت کاروان های حج به رقم حداقل ۱۲ میلیون و ۱۰۰. و ۱۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

به گزارش ایسنا، در حالی که رییس شرکت حج و زیارت پیش از شروع عضویت در کاروان های حج ٩٧، کف و سقف هزینه این سفر را ١٢میلیون و ١٠٠ هزار و ١٧ میلیون و ١٠٠ هزار توما

در هنگام عضویت علاوه بر مبلغ عضویت اولیه زائران در بانک، سود ودیعه حج ایشان نیز محاسبه و از کل هزینه کاروان کسر خواهد شد و زائران تنها هزینه ما به التفاوت را پرداخت خواهند کرد.

برای تامین رفاه زائران تمهیداتی اندیشیده شده است تا هزینه سفر حج در دو مرحله از زائران دریافت شود که بخش اول هزینه ها مبلغ ده میلیون تومان خواهد بود که مبلغ عضویت اولیه زائران در بانک و همچنین سود سپرده حج از آن کسر خواهد شد و زائران در این مرحله تنها هزینه ما به التفاوت تا سقف ١٠ میلیون تومان را پرداخت خواهند کرد.”

قیمت حج دردسرساز شد

این شرکت پیشتر نیز اطلاعیه مشابهی را، ولی بدون اعلام قیمت های واقعی، منتشر کرده بود. این شرکت هنوز علت کمک مالی بانک به این سفر “واجب” که از ارکان آن “استطاعت مالی” نیز هست، اعلام نکرده است.

واژه های کلیدی: زائران | میلیون | اعتراض | ده میلیون | حج و زیارت | اعلام آمادگی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs