چکش ایران اشتغال انقلاب رییس جمهور

چکش: ایران اشتغال انقلاب رییس جمهور حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی عامل گرانی سکه شناسایی شد!

در حالی هر قطعه سکه تمام بهار آزادی حدود دو هفته گذشته با زیاد کردن حدود ۴۰۰ هزار تومانی از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گذشت که مدیر کل بانک مرکزی می‌گوید این گر

عامل گرانی سکه شناسایی شد!

عامل گرانی سکه شناسایی شد!

عبارات مهم : بازار

در حالی هر قطعه سکه تمام بهار آزادی حدود دو هفته گذشته با زیاد کردن حدود ۴۰۰ هزار تومانی از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گذشت که مدیر کل بانک مرکزی می گوید این گرانی زیاد جنبه روانی دارد.

به گزارش ایسنا، در روزهای گذشته همزمان با نوسان قیمت دلار در بازار آزاد قیمت سکه نیز با زیاد کردن همراه شد، به طوری که اکنون تا بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله می شود. این زیاد کردن قیمت در حالی در تاریخ بازار ارز و سکه عجیب بوده و در حال ثبت رکوردهای تازه است که طی مدت اخیر مسئولان بانک مرکزی به عنوان کنترل کنندگان بازار ارز و سکه هیچ واکنشی نسبت به این عنوان نداشتند.

عامل گرانی سکه شناسایی شد!

اما مدیر کل بانک مرکزی امروز(سه شنبه) در واکنشی به چرایی جریان بازار سکه اعلام کرده که عامل اتفاقات اخیر در بازار روانی بوده و این در حالی است که بانک مرکزی مشکلی در عرضه و تقاضا ندارد و منابع ارزی هم در اوضاع مطلوبی قرار دارد. سیف ابراز امیدواری کرده با در نظرگرفتن این که شرایط موجود بازار تحت تاثیر عوامل روانی قرار دارد، به تدریج برطرف خواهد شد.

مدیر کل بانک مرکزی توضیحات دیگری عنوان کرده و گفته که شرایط بین المللی، پرسشها روانی و بزرگنمایی بعضی پرسشها که ریشه واقعی ندارند توانسته چنین اثری در بازار ایجاد کند که محدود به طلا نیست و جهت کالاهای دیگر نیز ایجاد شده است هست. وی البته به اینکه بانک مرکزی جهت کنترل بازار چه برنامه ای دارد اشاره ای نداشته است.

در حالی هر قطعه سکه تمام بهار آزادی حدود دو هفته گذشته با زیاد کردن حدود ۴۰۰ هزار تومانی از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان گذشت که مدیر کل بانک مرکزی می‌گوید این گر

این در حالی است که تحلیلگران بازار دلایل متفاوتی جهت گرانی سکه اعلام می کنند که عمده آن به گرانی دلار در بازار آزاد بر می گردد.

نوسان بازار سکه از نیمه دوم سال گذشته شروع شد و قیمت هر قطعه از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا قیمت های فعلی پیش رفته هست. در آذرماه سال قبل بود که جهت کنترل بازار حراج سکه در دستور کار قرار داده شد و تا فروردین ماه امسال ادامه داشت. همچنین از آخرهای بهمن ماه طرح پیش فروش سکه در بانک ملی و با دستور بانک مرکزی شروع شد تا فروردین ماه ادامه پیدا کرد و در مقطعی جهت شش ماهه و یک ساله خواهد بود که در ادامه به دوره های یک ماهه، سه ماهه، ۹ ماهه، ۱۸ ماهه و ۲۴ ماهه به آن اضافه شد. قیمت ها در سر رسیدهای تحویل از این قرار بود که سکه تحویل یک ماهه یک میلیون و ۵۹۰ هزار تومان، سه ماهه یک میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، شش ماهه یک میلیون و ۴۷۵ هزار تومان، نه ماهه یک میلیون و ۴۱۰ هزار تومان، یک ساله یک میلیون و۳۵۰ هزار تومان، ۱۸ ماهه یک میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و ۲۴ ماهه یک میلیون و ۱۱۶ هزار تومان.

در مجموع در طرح پیش فروش حدود هفت میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه و در حراج سکه ۵۰۰ هزار قطعه سکه فروش رفت که باید به تدریج وارد بازار شود.

عامل گرانی سکه شناسایی شد!

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | کنترل | میلیون | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs